Haziran 2010’da Türkiye’den meme hastalıkları uzmanı “senolog” olmak üzere eğitilen ve ulaşılması gereken teorik yetkinlik, ameliyat sayısı ve başarısı yetkinliklerine ulaşan Dr.Cem YILMAZ, European Academy of Senology – Avrupa Meme Bilimi Akademisi  yönetimi tarafından yapılan değerlendirmeler sonrasında, öğretim üyeliğine kabul edildi. Öğretim üyeliği beratı, meme kanserinde meme koruyucu cerrahi tekniklerini bulan, Avrupa Onkoloji Enstitüsü-IEO ve Avrupa Meme Bilimi Akademisi-EAoS kurucusu Dr.Umberto Veronesi  tarafından Dr.Cem YILMAZ’a, tüm Avrupalı meme cerrahlarının huzurunda törenle verildi.

Dr.Veronesi, Dr.Cem YILMAZ’ın, geliştireceği projelerle ve EAoS çatısı altında elde ettiği deneyimi, Türk cerrahlarla paylaşmak yolunda, çok başarılı olacağına inandığını belirtti.

Öğretim üyeliği beratını teslim alan Dr.Cem YILMAZ, meme kanseri konusunda Avrupa’da gelişmiş olan vizyonu Türkiye’ye taşımak için SENA Projesi kapsamında, tüm çabayı sarfedeceğini ve en kısa sürede EAoS çatısı altında, Türk cerrahların da eğitim alabilmesi için Türkiye’de hazırlıkları başlatacağını belirtti.